Menu
RSS
Fondul de Garantare a Asiguraților preia dosarele de daună pentru polițele City Insurance

Fondul de Garantare a Asiguraților …

Fondul de Garantare a Asi...

Şapte victorii gălăţene la debut

Şapte victorii gălăţene la debut

La finele săptămânii trec...

Scoala 29 din Galați va fi modernizată cu fonduri europene

Scoala 29 din Galați va fi moderniz…

Primăria municipiului Gal...

Din recomandările bibliotecii "V.A. Urechia"

Din recomandările bibliotecii …

O carte pe zi: „Soţia din...

Ediția XIV-a Congresului Internațional de Istorie a Presei la Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați

Ediția XIV-a Congresului Internațio…

Universitatea „Dunărea de...

Pericol major în finanțarea Sănătății

Pericol major în finanțarea Sănătăț…

Există deficite "mari" de...

Steaua a câştigat Cupa Arcada 2021

Steaua a câştigat Cupa Arcada 2021

Timp de trei zile, sala P...

Lucrări avansate la Ambulatoriul Spitalului de Pneumoftiziologie din Galați

Lucrări avansate la Ambulatoriul Sp…

Spitalul TBC va avea unul...

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a devenit bunic: Așa arată fericirea!

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a…

Preşedintele PSD, Marcel ...

Liviu Dragnea și Codrin Ștefănescu pun bazele unui nou partid

Liviu Dragnea și Codrin Ștefănescu …

Fostul președinte PSD Liv...

Prev Next

Primele şanse tricolore la medalii. Programul zilei de sâmbătă la JO Recomandat

23 popescu romania 23 popescu romania

Trei sportivi români vor avea şansa să câştige o medalie în întrecerile de sâmbătă, din ziua a doua a Jocurilor Olimpice de la Tokyo, Laura Georgeta Ilie la puşcă aer comprimat 10 m feminin şi scrimerii Ana-Maria Popescu (spadă) şi Iulian Teodosiu (sabie). Sâmbătă, România va mai fi reprezentată la baschet feminin 3x3, canotaj, ciclism pe şosea, gimnastică artistică, tenis şi tenis de masă. Programul sportivilor români în întrecerile de sâmbătă 24 iulie (ora României):
Baschet 3X3: 4.40 (Aomi Urban Sports Park) feminin: China - România, 8.25 (Aomi Urban Sports Park) feminin: România - Japonia; Canotaj: 3.50 (Sea Forest Waterway) dublu rame feminin - seria 1: Iuliana Buhuş, Adriana Ailincăi; 4.20 (Sea Forest Waterway) dublu rame masculin - seria 1: Marius Vasile Cozmiuc, Ciprian Tudosă; 5.10 (Sea Forest Waterway) 2 vâsle feminin categorie uşoară - seria 3: Ionela Livia Cozmiuc, Gianina Elena Beleagă; 6.00 (Sea Forest Waterway) 4 rame fără cârmaci feminin - seria 2: Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu; 6.10 (Sea Forest Waterway) 4 rame fără cârmaci masculin - seria 1: Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari; Ciclism pe şosea: 5.00 (Fuji International Speedway) cursa masculină pe şosea: Eduard Michael Grosu; Gimnastică artistică: 4.00 (Ariake Gymnastics Centre) calificări masculin - Subdiviziunea 1: Marian Drăgulescu (sărituri); Scrimă: 3.30 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - primul tur: Iulian Teodosiu - Şerzod Mamutov (Uzbekistan); 5.25 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - turul al doilea: Ana-Maria Popescu, 5.55 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - turul al doilea: Iulian Teodosiu (dacă se califică), 7.35 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - optimi de finală: Ana-Maria Popescu (dacă se califică), 8:35 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - optimi de finală: Iulian Teodosiu (dacă se califică), 9.25 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - sferturi de finală: Ana-Maria Popescu (dacă se califică), 9.55 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - sferturi de finală: Iulian Teodosiu (dacă se califică), 12.00 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - semifinale: Ana-Maria Popescu (dacă se califică), 13.00 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - semifinale: Iulian Teodosiu (dacă se califică), 13.50 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - meciul pentru bronz: Ana-Maria Popescu (dacă se califică), 14.20 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - meciul pentru bronz: Iulian Teodosiu (dacă se califică), 14.45 (Makuhari Messe) spadă feminin individual - meciul pentru aur: Ana-Maria Popescu (dacă se califică), 15.15 (Makuhari Messe) sabie masculin individual - meciul pentru aur: Iulian Teodosiu (dacă se califică); Tenis: 5.00 (Ariake Tennis Park) simplu feminin - primul tur: Mihaela Buzărnescu - Alison Riske , 5:00 (Ariake Tennis Park) dublu feminin - primul tur: Monica Niculescu/Raluca Olaru - Hao-Ching Chan/Latisha Chan; Tenis de masă: sesiunea 1 5:15 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) dublu mixt - optimi de finală: Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs - Lubomir Pistej/Barbora Balazova (Slovacia), sesiunea 2 9:45 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) simplu masculin - primul tur: Ovidiu Ionescu - Xin Yan (Australia); Tir sportiv: 2:30 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat 10 m feminin - calificări: Laura Georgeta Ilie, 4:45 (Asaka Shooting Range) puşcă aer comprimat 10 m feminin - finala: Laura Georgeta Ilie (dacă se califică)

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.

înapoi la partea de sus

Taguri