Menu
RSS
Platformă digitală interactivă pentru persoane cu deficiențe de auz 

Platformă digitală interactivă pent…

#Pesemne.ro, prima platfo...

Jumătate dintre noi nu facem sport și nu ne antrenăm corpul în activități fizice regulate

Jumătate dintre noi nu facem sport …

Conform ultimului sondaj ...

Au început cursurile de blogger, vlogger, influencer la Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați

Au început cursurile de blogger, vl…

Gabriel Coveșeanu (Cove)&...

Consiliul Județean Galați construiește două clădiri noi la Spitalul de Urgență

Consiliul Județean Galați construie…

Lucrări în ritm accel...

La Galaţi, un Concert în doi

La Galaţi, un Concert în doi

Duminica, 9 octombrie, or...

Gălăţeanca Daria Irina Gherasim a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului european

Gălăţeanca Daria Irina Gherasim a u…

La Ibiza s-a desfăşurat C...

Sesiune de informare la Galați, vizând proiectele finanțate prin Programul pentru Regiunea Dunării

Sesiune de informare la Galați, viz…

Ministerul Dezvoltării, L...

Academicienii români solicită creșterea numărului de ore de istorie în programul școlar

Academicienii români solicită creșt…

Academia Română, sub semn...

Evenimente științifice importante, de Neurochirurgie și Neuroștiințe, se organizează la finalul acestei luni

Evenimente științifice importante, …

Comitetului Științific &a...

Sunetul Muzicii la Teatrul "Nae Leonard"

Sunetul Muzicii la Teatrul "Na…

Cine nu îşi mai aduce ami...

Prev Next

Secţia de kaiac canoe de la CSS Galaţi continuă să producă medalii Recomandat

13 css kaiac 13 css kaiac

Zilele trecute, la Bascov-Piteşti s-au desfăşurat Campionatele Naţionale de viteză, seniori şi tineret de kaiac-canoe, unde au concurat şi sportivii de la CSS Galaţi, pregătiţi de antrenorii Adina şi Adrian Maftei, care au obţinut rezultate deosebite, ce le-a adus locul IV în clasamentul general pe echipe. Rezultate individuale: locul 2: C2 fete senioare 200m-Anamaria Loredana Chiroşcă şi Andra Costeanu; locul 3: C2 fete senioare 500m -Ana Chiroşcă şi Andra Costeanu; locul 3: C1 fete senioare 200m - Ana Chiroşcă; locul 3: C2 băieţi seniori 200m -Dragoş Gabriel şi Andrei Gorneac; locul 3: K2 fete tineret 500m -Teodora Maftei şi Giulia Alexandra; locul 4: C2 mixt seniori 500m- Ana Chiroşcă şi Alexandru Costeanu; locul 4: C2 fete senioare 200 m şi 500m -Giulia Schmidt şi Teodora Maftei; locul 4: C2 băieţi seniori 500m- Dragoş Zimbilschi şi Andrei Gorneac; locul 4: C4 băieţi seniori 1000m- Dragoş Zimbilschi, Andrei Gorneac, Alexandru Costeanu şi Daniel Tăbăcaru; locul 4: C2 băieţi tineret 500m -Alexandru Costeanu şi Andrei Gorneac.

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.

înapoi la partea de sus

Taguri