Oţelul a stabilit programul amicalelor din Turcia

Oţelul a stabilit programul amicale…

Iarna s-a instalat în sfâ...

Prev Next

O victorie în overtime la Tg.Secuiesc pentru hocheiştii de la CSM Galaţi Recomandat

06 hochei csm 06 hochei csm

Patinoarul din Tg. Secuiesc a găzduit în weekeend dubla Fenestela 68 -CSM Galaţi din cadrul Ligii Naţionale de Hochei pe Gheaţă. Cele două formaţii şi-au împărţit victorii după două dueluri pe muchie de cuţit. Harghitenii au obţinut victoria sâmbătă, scor 3-1 după ce au revenit de la 0-1 cu două goluri în ultimele două minute. Pentru echipa gălăţeană a marcat Shabanov ajutat de Chernyuk şi Hildebrand. Partida revanşă disputată duminică a avut nevoie de prelungiri. Formaţia gălăţeană antrenată de Vladimir Klinga a condus cu 1-0 şi 2-1 după reuşitele lui Antal din pasa lui Lymansky şi Shabanov cu sprijinul lui Neznamov şi Sursov, gazdele au revenit şi au egalat în minutul 33. Şansa le-a surâs celor de la CSM Galaţi în overtime, Neznamov a reuşit golul de aur în min.64 şi a adus o victorie de două puncte care consolidează poziţia de pe podium. CSM Galaţi ocupă locul 3 cu 38 de puncte şi va juca următoarele trei duble acasă la Patinoarul Dunărea după programul: 3-4 februarie cu Sapientia, 7-8 februarie cu ACSH Gheorgheni şi 11-12 februarie cu Corona Braşov.