Premierul Ciolacu: Îmi doresc ca România să fie poarta de investiţii a statului Qatar în UE

În 17 aprilie 1878 s-a nă...

Un bar și o spălătorie auto incendiate în județul Galați

Un bar și o spălătorie auto incendi…

Un bar din Tulucești, jud...

Colecta Națională de Alimente se desfășoară și la supermarketuri din Galați, în perioada 19-21 aprilie

Colecta Națională de Alimente se de…

Federaţia Băncilor pentru...

Prev Next

Locul 7 la mountain bike pentru românul Vlad Dascălu la Jocurile Olimpice Recomandat

26 dascalu 26 dascalu

Ciclistul român Vlad Dascălu s-a clasat pe un onorant loc 7 în concursul de mountain bike, luni, la Jocurile Olimpice de la Tokyo, în care medalia de aur a fost obţinută de britanicul Thomas Pidcock. Pe traseul de la Izu (28,25 km), Dascălu, campion mondial Under-23 în 2019, a fost cronometrat cu timpul de 1 h 26 min 03 sec, încheind la 15 secunde de medaliatul cu bronz. Britanicul a fost urmat în clasamentul final de elveţianul Flueckiger, la 20 de secunde şi spaniolul David Valero Serrano, sosit la 34 de secunde de învingător.