Premierul Ciolacu: Nu putem nega riscul ca radicalizarea să devină un fenomen în creştere şi în România

Consiliul Elevilor Liceul...

Prev Next

Hocheiştii de la CSM Galaţi şi-au luat revanşa Recomandat

16 hochei csm 16 hochei csm

Patinoarul Dunărea a găzduit luni cea de-a doua partidă dintre CSM Galaţi şi ACSH Gheorgheni. În primele două reprize parcă s-a repetat scenariu din ziua precedentă. Echipa gălăţeană a câştigat prima repriză, a marcat Neznamov ajutat de Paior şi Rybalko. Oaspeţii au revenit şi au egalat în partea doua. CSM Galaţi şi-a turat motoarele la maxim în ultima treime, a marcat de trei ori: Neznamov (M.Biro), Rybalko (Neznamov), Makarov (Neznamov, Rybalko) şi a obţinut o victorie meritată. Rezultat final: CSM Galaţi - ACSH Gheorgheni 4-1 (1-0, 0-1, 3-0). Clasamentul în partea superioară a Ligii Naţionale de Hochei pe gheaţă arată astfel: 1. ACSH Gheorgheni 46 puncte - 21 jocuri, 2. CSM Galaţi 45 p - 17 j, 3. ACS Corona Braşov 38 p -15 j, 4. SC Miercurea Ciuc 21 p - 12 j...Echipa noastră va susţine următoarele meciuri pe 27-28 februarie în deplasare cu SC Miercurea Ciuc.